0 tys.
subskrybentów
0 mln
łącznych odtworzeń
0 mln
wyświetleń miesięcznie

O nas

Studio Accantus to człowiek, który zakochał się w musicalu…

Nazywa się Bartek Kozielski. Dawno, dawno temu oczarował go musical “Mała Księżniczka” wystawiany przez zespół młodzieżowy Teatru “Tintilo”. Stwierdził, że teatr muzyczny, to coś absolutnie wyjątkowego, więc postanowił oddać się tej pasji. Szukał zespołów, szukał teatrów, szukał szkół. Nie znalazł jednak miejsca, które zaspokoiłoby jego marzenia…

Dlatego w pewnym momencie, porzucając utarte ścieżki i znane wszystkim schematy, kupił mikrofon. A potem kable. A potem wszystko, co było potrzebne, aby na dywanie w swoim domu, a potem w urządzonym w piwnicy studio nagrań, przekuwać marzenia w rzeczywistość. Na początku był sam, wspierany przez swoją najbliższą rodzinę. Potem dołączyli przyjaciele i znajomi, razem z którymi przez kolejne lata budował to swoje upragnione miejsce pełne musicalu…

fot. Michał Jaworski

Studio Accantus to grupa artystów…

Zaproszeni przez Bartka do jego studia, zaczęliśmy nagrywać musicalowe i filmowe covery, rozwijając tym samym swoją muzyczno-aktorską pasję, umiejętności, a z czasem również nowe doświadczenia, bo role, jakie niektórzy pełnili na początku obecności w studio, z czasem się poszerzyły. I tak od kilku lat spełniamy swoje marzenia, bo o zaśpiewaniu wielu z nagranych przez nas utworów marzy niejeden artysta! Od początku istnienia naszego kanału na YouTubie – czyli od 2012 roku – pojawiło się już kilkaset piosenek, czasami wykonywanych zbiorowo, czasami solo, czasem w duecie czy tercecie. Znakiem rozpoznawalnym naszego studia są „okienka wideo” z artystami na tle akustycznej gąbki.

fot. Bartek Kozielski

Studio Accantus to język polski…

Od początku działania studia naszą dewizą było pokazywanie słuchaczom, a później również widzom, polskich wersji musicalowych i filmowych utworów. Piosenek, do których albo trudno było dotrzeć, albo których w polskiej wersji językowej w ogóle nie było. Zaczęło się od coverowania istniejących już na rynku tłumaczeń, ale z czasem zaczęło przybywać coraz więcej piosenek, które do tej pory usłyszeć można było w języku angielskim, niemieckim lub francuskim. Słyniemy zarówno z naszych wersji klasyki Disneya (np. „Krąg życia” z filmu „Król Lew”) jak i z wykonań zupełnie współczesnych musicali (np. musicale „SIX”, „Hamilton” czy „Dear Evan Hansen”). Zdarzało się nieraz, że sięgaliśmy nawet po muzykę z gier komputerowych (np. polski utwór „Wilcza zamieć” z gry „Wiedźmin 3: Dziki gon”, „W dal, z biegiem rzeki” z gry „Baldur’s Gate 3”).

fot. Bartek Kozielski

Studio Accantus to piosenki…

Znane i mniej znane, hity i utwory, o których w Polsce mało kto wcześniej słyszał. Najpierw znalazły one miejsce w naszych sercach, potem w studio, później na YouTube, następnie w sercach naszych fanów, a z czasem na mniejszych i większych koncertach. Na fali sukcesu jednego z naszych pierwszych projektów, czyli “Afery Mayerling” (na podstawie musicalu “Rudolf: Afera Mayerling”), zaczęliśmy organizować solowe recitale części naszych czołowych artystów.

Przełomowym momentem było zrealizowanie nagrań polskich kolęd w ramach projektu dla Wikipedii, co zaowocowało naszym pierwszym dużym koncertem z orkiestrą symfoniczną. Kolejnym krokiem były trasy koncertowe “Accantus Symfonicznie”, które graliśmy w wielu miastach Polski.

Jednak marzeniom nie było końca! Zapragnęliśmy stworzyć własny “Accantus Band”. Udało nam się zaprosić do niego znakomitych muzyków i tak, krok po kroku, zrealizowaliśmy nasz ukochany projekt, czyli  “Accantus Live”, kontynuowany co roku w nowej odsłonie, który graliśmy (i gramy do dzisiaj) w największych salach koncertowych w kraju (m. in. Teatr Roma w Warszawie, Stary Maneż w Gdańsku czy ICE Kraków). 

Dzięki Wam, naszym widzom, mamy pewność, że to dopiero początek naszej przygody!

NIECH NAS BĘDZIE WIĘCEJ!

fot. Bartek Kozielski